- Порядок постановки продукции на производство
- Вопрос-ответ
- Технические регламенты
- Ответственность за нарушения в области стандартизации и сертификации
- Перечень органов по сертификации
- Испытательные лаборатории
- Нормативы по ТУ
- Коды УКТЗЕД
- Коды УКНД (НК 004:2020)
- Коды ДКПП (ДК 016-2010)
- База данных ТУ
- Каталог НД Украины
Разработка технических условий

Общие сведения
Технические условия - нормативный документ, устанавливающий технические требования, которым должна соответствовать продукция, процесс или услуга, и определяет процедуры, с помощью которых может быть установлено, соблюдены ли эти требования (Закон Украины "Про стандартизацию").
Технические условия - это стандарт на Вашу продукцию.
Закон Украины "О технических регламентах и оценку соответствия", который вступил в силу 10 февраля 2016 года, содержит определение нового термина - техническая спецификация - документ, устанавливающий технические требования, которым должна соответствовать продукция, процесс или услуга.
Основное назначение технических условий - согласовать требования к продукции (услуге) с потребителем. Наравне с юридическими условиями, указанными в договоре на поставку товаров и услуг, технические условия являются существенными условиями хозяйственного договора (см. ст. 180 Хозяйственного кодекса Украины).
Обязательность наличия технических условий (технической спецификации)
В соответствии с новой редакцией Закона Украины "Про стандартизацию", вступивший в силу 03.01.2015 технические условия - документ добровольного характера. Однако некоторые другие нормативные документы указывают на необходимость разработки технических условий. Вот основные из них:
Стаття 15. Технічне регулювання у сфері господарювання 1. У сфері господарювання застосовуються технічні регламенти, стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови. .... Стаття 180. Істотні умови господарського договору .... Стаття 266. Предмет, кількість і асортимент поставки ..... 2) проводити за власною ініціативою експертизу (випробування) зразків продукції, що введена в обіг під їхньою торговельною маркою;
....
2. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
3. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
4. Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов'язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 цього Кодексу, а у разі їх відсутності - в договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.
1. Предметом поставки є визначені родовими ознаками продукція, вироби з найменуванням, зазначеним у стандартах, технічних умовах, документації до зразків (еталонів), прейскурантах чи товарознавчих довідниках. Предметом поставки можуть бути також продукція, вироби, визначені індивідуальними ознаками.
Стаття 14. Право споживача на безпеку продукції (товарів, наслідки робіт) 1. Споживач має право на те, щоб продукція за звичайних умов її використання, зберігання і транспортування була безпечною для його життя, здоров'я, навколишнього природного середовища, а також не завдавала шкоди його майну. У разі відсутності нормативних документів, нормативно-правових актів, що містять обов'язкові вимоги до продукції, використання якої може завдати шкоди життю, здоров'ю споживача, навколишньому природному середовищу, а також майну споживача, відповідні органи виконавчої влади, що здійснюють державний захист прав споживачів, зобов'язані негайно заборонити випуск і реалізацію такої продукції. Стаття 15. Право споживача на інформацію про продукцію ...... Інформація про продукцію повинна містити: ...... 2) найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція;
Стаття 28 Стандарти, технічні умови та інші документи на засоби праці і технологічні процеси повинні включати вимоги щодо охорони праці і погоджуватися з органами державного нагляду за охороною праці.
Стаття 156. Заборона передачі у виробництво зразків нових машин та інших засобів виробництва, впровадження нових технологій, що не відповідають вимогам охорони праці Виготовлення і передача у виробництво зразків нових машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, а також впровадження нових технологій без дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, забороняється. Стаття 157. Державні міжгалузеві та галузеві нормативні акти про охорону праці .... Стандарти, технічні умови та інші нормативно-технічні документи на засоби праці і технологічні процеси повинні включати вимоги щодо охорони праці і погоджуватися з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.
7. Запобіжний державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється шляхом:
…….
4) погодження:
Также технические условия наиболее подходящий документ для составления технического файла при оценке соответствия техническим регламентам.
Порядок разработки технических условий
Порядок разработки ТУ включает в себя:
- Разработку проекта технических условий;
- Проведение приемочных испытаний продукции (при необходимости);
- Согласование проекта ТУ с органами госнадзора;
- Регистрацию технических условий (занесение в Базу данных технических условий Украины).
Стоимость и сроки разработки технических условий
Стоимость разработки проекта технических условий (без согласования) - от 12 000 грн. Срок разработки от 20 до 40 рабочих дней.
Точную стоимость ТУ "под ключ" Вы можете узнать, воспользовавшись одним из способов:
- Заполнить форму обратной связи
- Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
- По телефонам:
Наши конкурентные преимущества
При разработке, согласовании и регистрации технических условий мы прежде всего учитываем и отстаиваем Ваши интересы с целью минимизации расходов на обеспечение постановки на производство и выпуска продукции.
Во-первых в проекте технических условий закладываются минимально необходимые технические требования для ее выпуска. Все дополнительные требования к продукции, которые могут повысить ее качество и конкурентноспособность, Вы можете установить и внутренними инструкциями и распоряжениями без согласования с органами государственного надзора.
Во-вторых, там где это возможно, мы закладываем в ТУ максимально возможный ассортимент продукции, объединенной общими конструктивными признаками (групповые ТУ).
В-третьих мы проводим приемочные (квалификационные) испытания в объеме сертификационных (для продукции, подлежащей сертификации), что позволяет избежать повторных испытаний при сертификации.
В-четвертых и в-пятых можете узнать по телефону ;)
Ссылки
Согласование технических условий
Регистрация технических условий